Get in touch

29/08/2017

ENERGETAB 2017 pod znakiem SMART ENERGETYKI i nowości od COPA-DATA

COPA-DATA, firma z 30-letnim doświadczeniem w rozwiązaniach dla automatyki przemysłowej oraz producent oprogramowania zenon Energy Edition już po raz kolejny będzie wystawcą podczas międzynarodowych targów dedykowanych branży energetycznej- ENERGETAB. W tym roku z racji jubileuszowej edycji eventu, firma przygotowała wiele niespodzianek dla zwiedzających. Zapraszamy wszystkich do Bielska-Białej, na nasze stoisko gdzie będą mogli osobiście przekonać się o innowacyjności przygotowanych specjalnie dla branży energetycznej SMART rozwiązań.

Targi ENERGETAB, odbywające się w malowniczym mieście Bielsku-Białej, położonym na południu Polski u stóp gór Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, to największe wydarzenie targowe w Polsce dla wszystkich związanych z branżą energetyczną. Co roku zjeżdżają tutaj specjaliści którzy chcą poznać nowości i trendy w branży energetycznej. Wśród zwiedzających nie brakuje również lokalnych firm. Targi mają charakter międzynarodowego eventu gdyż regularnie biorą w nich udział wystawcy z całego świata, głównie Europy i Azji. W program targów świetnie wpisuje się oprogramowanie zenon Energy Edition, które oferuje klientom rozwiązania dopasowane do wymagań charakterystycznych dla przemysłu energetycznego. Umożliwia ono niezawodny nadzór i ergonomiczną kontrolę podstacji, rozdzielni, sieci rozdzielczych i elektrowni, a także farm wiatrowych i elektrowni fotowoltaicznych. Oprogramowanie zenon można wykorzystywać zarówno na etapie wytwarzania, przesyłu jak i dystrybucji energii elektrycznej. Sterowniki opracowane przez COPA-DATA gwarantują zgodność ze standardami międzynarodowymi, takimi jak IEC 61850/IEC 61400-25, IEC 60870 i DNP3. Dzięki integracji modułu zenon Logic, opartego na standardzie IEC 61131-3, zenon Energy Edition jest kompleksowym rozwiązaniem dla automatyki w branży energetycznej. Ponadto COPA-DATA posiada certyfikat SIL 2, dzięki czemu klienci, którzy korzystają z rozwiązań zenon, uzyskują gwarancję poziomu nienaruszalności i bezpieczeństwa zgodną z Safety Integrity Level 2 dla systemów informatycznych i infrastruktur.

 

Nowości ze świata zenon – dowiedz się więcej o: Command Sequencer, zenon Process Recorder i cyberbezpieczeństwie

 

„Co roku na targach odwiedzają nas rzesze uczestników. Niezmiernie cieszy nas fakt, że grupa klientów zdawałoby się zorientowanych głównie na energetykę, tak świetnie orientuje się w tym co automatyka i zenon Energy Edition ma do zaoferowania tej branży, dlatego w tym roku chcemy zaprezentować kolejne nowości, które jesteśmy pewni, mile zaskoczą wszystkich zainteresowanych. Stawiamy na nowoczesność i Internet of Things, również w branży energetycznej”- mówi dyrektor operacyjny COPA-DATA Polska, Pani Urszula Bizoń-Żaba.

Dzięki prezentacji multimedialnej projektu DEMO na ,,smart-multi’’ monitorze, odwiedzający stoisko COPA-DATA, będą mogli przekonać się o niebywałej funkcjonalności oraz rozpiętości zakresu usług jak również zasięgnąć specjalistycznych informacji o oprogramowaniu zenon i zenon Energy Edition, jego najnowszych modułach oraz o tym jak wspieramy cyberbezpieczeństwo i co oferujemy jeśli chodzi o Smart Energy.

Najważniejsze zagadnienia jakie inżynierowie COPA-DATA zaprezentują swoim klientom z sektora energetycznego to: możliwość łączenia danych z systemów informacji geograficznej (ang: geo-information systems, GIS) z wizualizacjami w oprogramowaniu zenon, dzięki czemu sieci energetyczne oraz aktualne statusy (np. alarmy) w wizualizacji zenon na mapach geograficznych dzięki GIS Editor i GIS Control są widoczne bezpośrednio na mapie. Kolejną ważną cechą jest lokalizacja awarii w oparciu o impedancję. Zmierzona impedancja użyta jest do lokalizowania miejsca w sieci, w którym wystąpiła awaria, dzięki czemu jej lokalizacja i reagowanie są dokładniejsze i szybsze.

zenon Process Recorder, który daje możliwość śledzenia przebiegu błędów i problemów, po fakcie ich wystąpienia. Pod względem funkcjonalności uzupełnia on znane moduły oprogramowania zenon, takie jak np. Extended Trend, Alarm Message List czy Chronological Event List w celu jeszcze dokładniejszej analizy błędów. Pozwala również na bardzo szczegółową analizę już po wystąpieniu zdarzenia (tzw. analiza post-mortem).

Inżynierów projektu na pewno zaciekawi możliwość łatwej integracji modeli 3D w projekcie wizualizacji, którą daje nowe narzędzie 3D Tool w zenon. Trójwymiarowy widok maszyn produkcyjnych ułatwia obsługę i zapewnia intuicyjną pracę. W modelu można połączyć lub stworzyć zmienne, które wywołują szczegóły ekranu i pozwalają spojrzeć w poszczególne części maszyny co pozwala na szybsze zlokalizowanie określonych statusów.

 

Profesjonaliści COPA-DATA Polska czekają na Państwa

 

Podczas rozmów z naszymi inżynierami oraz w trakcie testowania wersji DEMO, będzie można osobiście przekonać się o tym jak Energetyka łączy się z innowacyjnością technologii IoT (Internet of Things). Ponadto będzie można wypróbować nowoczesne rozwiązania w zenon takie jak : Command Sequencer, Process Recorder. A na deser pokażemy jak efektywnie wykorzystać interakcje jakie daje zenon w połączeniu z platformą Microsoft Azure.

Oczywiście to tylko wybrane nowości jakie chcielibyśmy zaprezentować podczas targów ENERGETAB w Bielsku-Białej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska w hali A, gdzie z przyjemnością pokażemy całe spektrum możliwości oprogramowania zenon 7.60, odpowiemy na pytania oraz porozmawiamy na temat współpracy przy pysznej kawie. „Gorąco zachęcam również do wcześniejszej rezerwacji spotkania, zwłaszcza, że jest to jedna z nielicznych okazji do rozmowy z Prezesem naszej spółki Panem Alexandrem Punzenberger”- przypomina dyrektor operacyjny Urszula Bizoń-Żaba. Można to zrobić drogą mailową (sales.pl@copadata.com) lub telefonicznie: (12) 290 10 54.

 

Back