Contato do representante

12/05/17

Firma Automatech oficjalnym partnerem COPA-DATA, światowego lidera w produkcji oprogramowania HMI/SCADA.

Społeczność programu Partner Community firmy COPA-DATA, powitała w swoim gronie kolejnego członka, firmę Automatech Sp. z o.o., uznanego na polskim rynku integratora systemów i dystrybutora światowych marek produktów automatyki przemysłowej.

 

Program COPA-DATA to aktywna, światowa sieć certyfikowanych specjalistów opierająca się na długotrwałym i zrównoważonym partnerstwie biznesowym, gdzie zaufanie i zaangażowanie to wartości kluczowe. Jednocześnie cechy, które są cenione u wszystkich partnerów to: umiejętności w zakresie tworzenia nowych rozwiązań, docierania do nowych klientów, otwierania się na nowe rynki i nowości technologiczne. Firma inżynierska Automatech Sp. z o.o., idealnie wpisuje się we wszystkie założenia i z tego powodu przyjęcie jej do programu, było dla COPA-DATA czymś bardzo naturalnym.

Partnerstwo COPA-DATA i Automatech odpowiedzią na rozwój technologii Industry 4.0 i IoT.

Automatech Sp. zo.o. jest firmą inżynieryjną z ponad 20-letnim doświadczeniem w kraju i za granicą. Znaczna część rozwiązań, które tworzy jest dedykowana dla zaspokojenia indywidualnych potrzeb klientów przemysłowych. Realizowane projekty są niepowtarzalne i mają w większości charakter prototypowy. Dodatkowo firma prowadzi własne prace badawcze nad technicznymi i fizycznymi możliwościami wyjaśnienia przedstawionych przez klientów problemów. Niemniej jednak w jej ofercie znajdują się także gotowe i sprawdzone rozwiązania techniczne powstałe na bazie wiedzy i wieloletnich doświadczeń. Aby zaspokoić gusta nawet najbardziej wybrednych klientów oraz utrzymać światowy poziom swoich realizacji, zespół inżynierów z firmy Automatech Sp. z o.o., nieustannie poszerza wiedzę i zdobywa nowe kompetencje. Powyższe argumenty to jedne z wielu, które przemawiały podjęcie bliższej współpracy z COPA-DATA, już nie na zasadach producent oprogramowania - klient ale jako Partner.

Kolejnym bardzo ważnym powodem decyzji o partnerskiej współpracy z COPA-DATA, była możliwość udzielania odpowiedzi na coraz częstsze zapytania klientów o kompleksowe usługi obejmujące najnowsze rozwiązania oparte o systemy typu SCADA. Ponadto ciągła ekspansja przemysłu w kierunku Industry 4.0 oraz IoT stawia coraz wyższe wymagania polskim firmom i odpowiedzią na te oczekiwania jest właśnie oprogramowanie zenon od firmy COPA DATA.

„Oprogramowanie zenon idealnie wpisuje się w aktualne zmiany i oczekiwania rynku. Pokazało nam ono jak ważnym elementem realizacji projektów inżynierskich jest etap końcowy czyli właściwa wizualizacja procesów” – mówi Prezes firmy Automatech Sp. z o.o., pani Anna Kołodziejczyk-Mieciek. I dalej kontynuuje: ,,Warto również dodać, iż dzięki zenon, efekt końcowy nie musi być okupiony wieloma dniami żmudnej i ciężkiej pracy nad danym projektem, tylko może stać się czystą przyjemnością.’’

Partnerska współpraca obydwu firm pozwoli na zwiększenie kompetencji w zakresie rozwiązań oferowanych dla automatyki przemysłowej, a samej firmie Automatech na oferowanie nowoczesnych rozwiązań coraz szerszej grupie klientów, którzy do tej pory byli poza jej zasięgiem.

 

Back